Zapraszam na mojego bloga! Na zdrowie!

Gasi pragnienie!

arbuz

Arbuz

Kto go nie kocha? Chyba nie ma innego równie skutecznego w gaszeniu pragnienia owocu jak właśnie arbuz. To po nie go sięgamy, kiedy z nieba leje się żar, a sakramenckie upały nie dają ani pracować, ani spać. Arbuz doskonale ochładza i nawilża odwodniony i spragniony wody organizm. Do tego smakuje tak dobrze, że często w upalne dni jest naszym daniem głównym.

Odświeżające i ożywcze właściwości arbuza nie są jedynymi, którymi może się on pochwalić!

Arbuz doskonale nawilża organizm i jelita. Pomaga odbudować płyny organiczne w naszym ciele, przywraca właściwy poziom nawilżenia. Wykazuje:

właściwości moczopędne i leczy zaburzenia związane ze stanami zapalnymi dróg moczowych: zapaleniem nerek, pęcherza i cewki moczowej. Z tych właściwości słyną także pestki arbuza! Dlatego zamiast poświęcać czas na wydłubywanie ich z miąższu lepiej je dobrze pogryźć i zjeść. Wyjdzie nam na zdrowie.

Zajadając arbuza w letni dzień nie tylko ugasimy pragnienie, nawilżymy organizm i usuniemy toksyny, ale także pozbędziemy się obrzęków, a z naszej jamy ustnej znikną (jeśli były) afty!

Jak podaje medycyna wschodu arbuz poprawia także pracę serca i żołądka.

Arbuz to pewniak, który ugasi pragnienie lepiej niż lody i nie podzieli się tyloma kaloriami. Jest niskokaloryczny, ma 35 kilokalorii w 100 g. Co więcej, IG – jak czytamy w zaktualizowanej tabeli (badania z 2021 r.) wynosi 50, a nie – jak podawano do tej pory – 75. Także po arbuza mogą śmiało sięgać osoby z insulinoopornością czy cukrzycą jak również chorzy na miażdżycę i borykający się z nadciśnieniem (to za sprawą mocy pestek 😉 klikaj i czytaj).

Arbuz kalorii ma niewiele, IG ma średni, a 92% masy arbuza stanowi woda. W miąższu znajdziemy witaminy z grupy B, witaminę C i beta-karoten. Nie brakuje mu także cenionych minerałów, takich jak: magnez, potas, żelazo, miedź i mangan. Czerwony kolor owocu jest dla nas wskazówką, że znajdziemy w nim przeciwutleniacze. Te wspierają nasz organizm w walce z wolnymi rodnikami i chronią go przed skutkami stresu oksydacyjnego, między innymi starzeniem.
Czy znacie smaczniejszy sposób na ugaszenie pragnienia i wstrzymanie procesu starzenia?

Polecam Wam arbuza na zdrowie!

Najnowsze wpisy

Odwiedz mojego TIKTOKA!

Zachęcam Cię do zaobserwowania mojego profilu. Tam pokazuje moją bieżącą pracę i daje praktyczne wskazówki! Zapraszam!

Scroll to Top